16 April, 2024

IEEE GTÜ Öğrenci Topluluğu Engineering in Medicine&BiologySociety (EMBS) olarak Education Beaker Eğitim Kampını 9 – 13 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirdik.

5 gün süren eğitim kampımız 900+ kişi sayısına ulaşıp, sadece üniversitemizin öğrenci kitlesiyle kalmayıp birçok üniversite ve iş hayatından katılımcılarımızı ağırladık.

Etkinliğimizde her biri 1 saat olmak üzere toplam 7 oturum ve kaynaşma saati gerçekleştirdik. İlk günde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Çağatay Üstün’ü “Covid-19 pandemi süresince zorunlu PCR testi ve aşı olma konusunun etik açıdan değerlendirilmesi” üzerine eğitim vermesi için ağırladık.

İkinci gün 1. Oturumda İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Prof. Dr. Meriç Karacan’ı “Sağlık alanında bilimsel makale nasıl yazılı?” konusu ile ilgili eğitim vermesi için ağırladık. Günün 2. Oturumu Başak Baranoğlu Demirci’yi “Tıbbı cihazlarda tasarım regülasyonu” üzerine eğitim vermesi için ağırladık.

Üçüncü gün 2 oturum gerçekleşecek olan “Literatür taraması ve akademik yayın hazırlama süreci” hakkında eğitim vermesi için KAEÜ Ölçme ve Değerlendirme Anabilim Dalı Başkanı Dr. Ahmet Salih Şimşek’i ağırladık.

Dördüncü gün Doç. Dr. Metin Aytekin’i “Proje yazma ve yürütme hakkında söyleşi” konusunda eğitim vermesi için ağırladık.

Son günümüzde Asya Tıbbi Kimya Federasyonu Başkanı Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Kimya Anabilim Dalı Prof. Dr. Esin Akı Yalçın’ı “Bilgisayar destekli ilaç etken madde tasarım ve geliştirme” konusu üzerinde eğitim vermesi için ağırladık. Daha sonrasında günün ve eğitimin 2. Oturumu Başak Baranoğlu Demirci’yi “Tıbbı cihazlarda tasarım regülasyonu” üzerine eğitim vermesi için ağırladık. Son olarak da discord üzerinde kaynaşma ve oyun gecesi gerçekleştirdik.

Youtube üzerinden toplam 1000+ izlenme ve 10.300+ gösterim gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Share
Araç çubuğuna atla