15 April, 2024

Komitelerimiz

Communications Society

IEEE ComSoc, Dünya çapında geliştirilen mühendislik metodolojisini haberleşme teknolojisine uygulayan, bu amaçla insan yaşam kalitesini arttırmaya yönelik; mesleki gelişimi sağlama, mesleğe teşviki arttırma ve telekomünikasyon mühendisliğinin ve haberleşme teknolojilerinin gelecekteki gelişmelerini etkileyecek çalışmaları takip etme amacıyla kurulmuş mühendisler topluluğudur. IEEE GTU ComSoc Nedir ? IEEE GTU ComSoc komitesi olarak biz; mühendislik, bilim, uydu, uzay, teknoloji ve haberleşme alanlarda mühendis adaylarını sektörün önde gelen insanları ile tanıştırarak kariyer ve hedefleri doğrultularında mühendis adaylarının gelişmelerini sağlamaktayız. Haberleşme teknolojileri alanında kendisini geliştirmek ve bu doğrultuda çalışmalar yapmak isteyen kişilere, aile ve dostluk ilişkileri içerisinde bir ortam vadetmektedir. Güncel haberleşme teknolojilerinin önemli başlıkları olan 6G ve IoT konularına ağırlık veren komitemiz konferanslarıyla geleceğe yatırım yapmaktadır. 6G, 5G teknolojisinden sonra gelen, 5G ağlarından daha yüksek frekansları kullanarak ve önemli ölçüde yüksek kapasite ve çok daha düşük gecikme süresi sağlayabilen ağ teknolojisidir. Kısaltması IoT olan “Internet of Things” ise günlük hayatta kullanılan nesnelerin internet sayesinde diğer nesneler ile veri alışverişi yapabilmesini ve nesnelerin birbiriyle tam olarak senkronizasyon halinde olmalarını sağlayan bir teknolojidir. IEEE Communications Society, teknolojik yeniliği, küresel teknik topluluk arasında bilgi oluşturma ve paylaşımını teşvik eder. Dernek, üyelerine teknik ve mesleki ilerlemeleri için hizmetler ve akademi, endüstri ve kamu kurumlarındaki profesyoneller arasında teknik alışverişler için forumlar sunmaktadır.

Popüler Etkinlikler 

ComDay

 

Educational Activities Society

Komite, kulübün daha çok sosyal sorumluluk yükünü çeken ve üyelere sosyal sorumluluk bilinci kazandırmayı amaçlayan bir oluşumdur. Çeşitli derneklerin düzenlediği sosyal sorumluluk projelerini katılıp aynı zaman da komite içinde düzenlenen etkinliklerle farkındalık oluşturmak komitenin bir numaralı amaçlarından birisi.

Popüler Etkinlikler 

Barınak Ekibi

Robotel

External Realtions Society

Kulübümüzdeki bir çok komite gibi sosyal bir komite olmanın yanı sıra External Relations Society sizin farklı dünya kültürleri ile olan etkileşimlerinize olanak tanır. Sizi yurt dışı programlarından haberdar ederken, dünyanın bir çok yerinde çalışmakta olan insanlarla bir araya getirerek sizlerin kafasındaki “Yurt dışına çıkabilir miyim ?” gibi tabuları yıkmayı amaçlar. Aynı zamanda yapılan teknik gezilerle sosyalliğiniz gelişirken ileride içinde bulunabileceğiniz çalışma hayatınızı belirlemenizde sizlerin perspektifini genişletmeyi amaçlar.

Popüler Etkinlikler 

External Day

Movie Night

İnsan Kaynakları Komitesi

IEEE GTÜ İnsan Kaynakları Komitesi, her alandan üyesi olan geniş kitlelere hitap eden bir topluluktur. Amacı kulüp üyelerimizi tanıştırıp kaynaştırmak, ekip ruhumuzu arttırmak ve kariyer hayatlarının başlarındaki öğrencileri geleceğe hazırlamaktır. Komitemiz kariyerimizi geliştirme adına önümüzdeki uzun yolculukta bize yol gösterecek, işe alım süreçlerini daha yakından takip etmemizi sağlayacak insan kaynakları profesyonellerinin eşsiz bilgilerini en verimli şekilde aktarabilmek ve öğrencilerin gelecekte iş hayatına atıldıklarında karşılarına çıkabilecek sorulara hazırlıklı olmaları adına sektörde önde gelen firmalarla birlikte etkinlikler oluşturmaktadır.

Popüler Etkinlikler

İnsan Kaynakları Zirvesi

Tanışma Kahvaltısı

 

Malzeme Bilimi Komitesi

Komite olarak başta IEEE GTÜ ailesi ve kulübümüze dahil olmuş tüm öğrencilere düzenlediğimiz etkinlikler ve eğitimlerle oldukça farklı çalışma alanları bulunan malzeme bilimini,kimyayı bütün yönleriyle görebilmeyi amaçladık. Komite olarak sektörün öncü şirketlerine teknik geziler düzenliyoruz ve alanlarında uzman konuşmacıları ağırladığımız etkinlikler düzenliyoruz.

Popüler Etkinlikler 

Academic Talks

Malzeme ve Sanayi Günleri

Medya ve Tasarım Komitesi

Her yıl hızla büyüyen, kurumsallaşma ve devamlılık vizyonu ile kendini geliştiren kulübümüzün değerli bir parçası olan komitemizin misyonu; Medya ve Tasarımın gücünü öğretmek. Yapılacak etkinliklerle tasarımı günlük hayatımıza entegre etmeyi, dijitalleşmeye ayak uydurmayı ve dijitalleşmenin sayesinde doğan yeni medyaya öncü olmayı sağlamaktır.

Popüler Etkinlikler 

Design&Marketing

Influence Us

Robotics & Automation Society

Robotics & Automation Society (RAS), IEEE Gebze Teknik Üniversitesi Öğrenci Topluluğu’nun 14 komitesinin içinden global olanlardan biridir. Robotik ve otomasyon sektörlerini ve bu sektörlerle bağlantılı olarak yazılım, Toplum 5.0, Endüstri 4.0 gibi konuları kendine hedef edinen RAS yaptığı farklı türdeki etkinlikler aracılığıyla katılımcıların bu sektörlere dair derinlemesine bilgi sahibi olmasını ve geleceğin teknolojisi olan bu alanlara olan ilgi, alaka ve heyecanı arttırmayı amaçlamaktadır.

Popüler Etkinlikler

Robotik ve Otomasyon Zirvesi

Computer Society

IEEE Computer Society (IEEE CS), bilgisayar bilimleri ve mühendisliği alanında dünya çapında bir profesyonel topluluktur. Amacı, bilgisayar bilimleri ve mühendisliği alanlarında çalışan insanlar arasında bir etkileşim ve işbirliği ağı oluşturmak, bilgi ve deneyim paylaşımını teşvik etmek, bu alanlardaki araştırmaların, uygulamaların ve ilerlemelerin gelişmesine katkıda bulunmaktır. IEEE Computer Society, konferanslar, dergiler, yayınlar ve eğitim programları gibi birçok farklı etkinlik düzenlemekte ve bu sayede bilgisayar bilimleri ve mühendisliği alanındaki gelişmeleri desteklemektedir.

Popüler Etkinlikler

Mobiletech

LetMeCode

Engineering in Medicine and Biology Society

Engineering in Medicine and Biology Society (EMBS), dünyanın en büyük uluslararası biyomedikal mühendisleri topluluğu olarak geçmektedir, okulumuzda ise Molekler Biyoloji ve Genetik, Biyomühendislik, Kimya Mühendisliği ve Kimya gibi bölümlere hitap etmektedir. EMBS, üyelerine bilimin en hızlı büyüyen alanlarından birini şekillendiren insanlara, uygulamalara, bilgilere, fikirlere ve görüşlere erişim sağlar. Yapılan etkinliklerle birlilkte çeşitli akademisyenler ve şirketlerle üyelere geniş bir network ağı oluşturulmasına yardımcı olmakta.

Popüler Etkinlikler 

OPENLAB

GEN

 

Girişimcilik Komitesi

Girişimciliğin prestiji ve gittikçe zorlaşan basamakları içinde üyelerine bir ışık olarak her seferinde daha çok katarak ilerleyebilecekleri yolu açan GTÜ IEEE Girişimcilik Kulübü; üyeleri girişimcilik dünyasına adım atarken yapılması gerekenleri bilmelerini ve ilerleyen zamanlarda iş kurma konusunda sağlam adımlar attırabilmeyi, girişimciliğin her alanında yaşanabilecek olumlu/olumsuz durumlarda aksiyon almayı, doğru planlama ile kıt kaynaklara sahip şirketini pazarda rakiplerinden ayırmayı, problem çözerek dünyayı değiştirebilmeyi ve girişimcilik ekosistemine ayak uydurmayı gibi bir çok deneyim ve çalışmalar sunan bir komitedir.

Popüler Etkinlikler

Girişimcilik Zirvesi

Girişimcilik 101

Kişisel Gelişim ve Kariyer Komitesi

Kişisel Gelişim ve Kariyer Komitesi kulübümüzün kurulduğu 2013 yılından beri faaliyet gösteren, üyelerinin kariyer planlamalarında onlara yol gösterecek, kişisel gelişimlerini çok yönlü olarak destekleyebilecek ve farklı bakış açıları geliştirmelerini sağlayacak etkinlikler gerçekleştirir.

Popüler Etkinlikler

CareerCon

E-Ticaret Zirvesi

Matematik Komitesi

Tarih boyunca medeniyetin gelişmesinden en önemli rollerden birine sahip olan matematiği ismimiz yaptığımız komitemizde finans, yapay zeka ve yazılım alanlarında etkinliklerle gelecek iş hayatımıza hazırlanmamızın yanı sıra sosyal etkinlikler düzenleyerek öğrenci hayatımızı dolu dolu geçirmeye çalışıyoruz.

Popüler Etkinlikler

DeepCon

Finans Zirvesi

Power and Energy Society

IEEE topluluğunun en köklü ve ilk oluşan komitesi olan Power & Energy Society (PES), elektrik enerjisi endüstrisindeki en son teknolojik gelişmeleri paylaşmak, daha yaşanılabilir bir çevre ve sürdürülebilirlik konu başlığı altında etkinlikler yapmak, ekipman ve sistemlerin geliştirilmesine ve inşasına rehberlik eden standartlar geliştirme konu başlıkları altında çalışmalarda bulunmaktadır. Odağına Güç Ve Enerji’yi alan Power And Energy Society , hayatın ve içinde bulunduğumuz doğal çevrenin hemen hemen her alanıyla yakınen ilgilenen projeler gerçekleştirmenin yanı sıra güncel konu başlıkları altında alanında uzman kişilerle söyleşiler gerçekleştirmektedir.

Popüler Etkinlikler

PESCHAT

GREENERGY

Women in Engineering

Mühendislik başta olmak üzere kadınların kariyer hayatında her yönden yetkin, yaratıcı ve güçlü olabilmesi için uluslararası çalışmaları olan bir topluluktur. Kadınların çalışma alanları başta olmak üzere bütün yaşam alanlarında karşılaştıkları zorluklara dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için çalışır. Temel amacı “eşitlik” ve “farkındalık” yaratmaktır.

Popüler Etkinlikler

TeaTalks

Women in Everywhere

Araç çubuğuna atla