23 September, 2023

IEEE GTÜ Öğrenci Topluluğu Engineering in Medicine&BiologySociety (EMBS) olarak 15 Ekim tarihinde BİO-UP etkinliğimizi gerçekleştirdik. Bu etkinliğimizde Biyoteknoloji ve Kimya alanı üzerine kurulan Start-Up firmalarının öğrencilerle buluşup bilgi aktarımı yapmasını amaçladık. Bu amacımız doğrultusunda etkinliğimizde Vision Biotechnology, Hidna ve Geen Biotechnology şirketlerinin kurucu üyelerini ağırladık.

Etkinliğimizi her biri birer buçuk saat olmak üzere toplam 3 oturum gerçekleştirdik. İlk oturumumuzda Vision Biotechnology’den Engin Nariç şirketlerinin kuruluş aşamalarını ve bu sürecin nasıl ilerlediğini katılımcılarımıza anlattı. 2. Oturumda Dr. Öğr. Üyesi Cihan Taştan’ı Hidna’nın kurulma fikrinin nerden çıktığını ve bir konu üzerinde proje yaratma sürecinde nasıl ilerleyeceğini katılımcılarımıza bilgi aktarımı yaptı.

Son oturumumuzda Geen Biotechnology’den Arda Deniz Dokuzoğlu’nu ağırladık. Kendisi katılımcılarımıza Geen Biotechnology’nin amacını, işleyişini ve projelerinden bahsetti.

Etkinliğimizde fuaye alanında Hidna ekibinden katılan konuklar stantlarında katılımcılarımızın sorularını cevaplayıp interaktif olarak bilgi aktarımında bulundular.

Fuaye alanında bize desteklerini esirgemeyen Hidna ekibi ve yemek sponsorlarımıza teşekkür ederiz. Gün sonunda katılımcılarımıza her oturumda farklı şirketlerin kurumlum aşamalarını, hangi projelerle start-up gerçekleştirebileceklerini ve projelerine nasıl destek alabileceklerini öğrendik. Ayrıca katılımcılarımıza ve konuklarımıza teşekkür ederiz.

Share
Araç çubuğuna atla