11 July, 2024

MALZEME GÜNLERİ

IEEE GTÜ Öğrenci Toplululuğu Malzeme Bilimi Komitesi olarak ilkini gerçekleştirdiğimiz Malzeme Günleri etkinliğimizi tamamladık!
Hızla büyüyen malzeme bilimi dünyasını yakından takip etmek ve bunu yakalamak amacıyla, bu gelişimde emeği olan, işin mutfağında bulunan mühendisleri bu alana kendini adamış olan öğrencilerle buluşturmayı ve değerli konuklar sayesinde öğrencilere yön verilmesini hedefleyen etkinliğimiz Malzeme Günleri bu sene birbirinden güzel ve alanında uzmanlaşmış konuklarıyla içinde bulunduğumuz pandemi dolayısıyla online platformda gerçekleşti.
Etkinliğimizde bizlere Malzemebilimi.net ve WebTekno medya, Kuantum Akademi, Truva Akademi ve Smiling Walls ise çekiliş sponsorluklarını üstlenerek bizleri yalnız bırakmadı.
Gelelim birbirinden değerli konuklarımıza…
Etkinliğimizin ilk oturumunda TEI- Tusaş şirketinde Lead Material and Process Development Engineer pozisyonunda görev alan Sayın Umutcan ERTÜRK, kısaca kendisinden bahsetti ve daha sonrasında kendi hazırlamış olduğu “TEI- Tusaş’ta Malzeme ve Proses Geliştirme Faaliyetleri” konulu ve başlıklı sunumuyla birbirinde ilginç konulara değinerek izleyicilerimi bilgilendirdi.

Etkinliğimizin ikinci oturumunda Lincoln Electric Askaynak şirketinde Technical Manager ve Product Specialist olarak görev alan Sayın Erkan YEGEN ve Can Poyraz SAĞ bizlerleydi. Bizlere hazırladıkları sunumda Türkiye’de kaynak sektörü ve Askaynak’ta malzeme mühendisi olmak ilgili bilgi veren Erkan Bey ve Can Bey, katılımcıların da sorularını cevaplayarak oturumu sonlandırdı.

Üçüncü oturumumuzda Onatus Öngörü Teknolojileri şirketinde Material and Process Development Engineer pozisyonunda olan Sayın Yağız AKYILDIZ bize özel hazırladığı “Malzeme Bilimi’nin teknolojileşmesi” adlı sunumunu bizlere sundu. Sorulan her bir soruyu titizlikle ve ayrıntılı bir şekilde cevaplayan Yağız Bey, katılımcıların ve bizlerin de teşekkürlerini alarak oturumu sonlandırdı.

Etkinliğimizin ilk gününün dördüncü ve son oturumunda Kordsa şirketinde Production Leader pozisyonunda görev alan Sayın Fatih ÖZ, kısaca kendisinden bahsetti ve daha sonrasında kendi hazırlamış olduğu “Kordsa ve Malzeme Bilimi Faaliyetleri” konulu ve başlıklı sunumuyla birbirinden değerli ve güzel konulara değinerek izleyicilerimizi bilgilendirdi.

Etkinliğimizin ikinci gününün ilk oturumunda FNSS Savunma şirketinde Lead Material and Special Process Engineer pozisyonunda görev alan Sayın Sena OKAY, kendi hazırlamış olduğu “Türkiye ve FNSS’ te Savunma Sanayii” konulu ve başlıklı sunumuyla izleyicilerimize birbirinden değerli bilgiler aktardı.

Etkinliğimizin ikinci gününün ikinci oturumunda Jaguar Land Rover şirketinde Lead Engineer olarak görev alan Sayın Erinç Ozan bizlerleydi. Bizlere hazırladığı sunumda Otomotiv sektöründe hibridizasyon konusunda ilgili bilgi veren Erinç Bey, katılımcıların da sorularını cevaplayarak interaktif bir oturum gerçekleştirmiş oldu.

Etkinliğimizin ikinci gününün üçüncü ve son oturumunda Mercedes- Benz şirketinde Product Development Specialist pozisyonunda olan Sayın Serdar GÜL. “Mercedes’te Geliştirme Mühendisliği” sunumuyla beraber yayının sohbet kısmından gelen soruları da cevaplayarak katılımcıların daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlayarak oturumu sonlandırdı.

Etkinlikte bizlere desteklerini esirgemeyen sponsorluklarımız, konuklarımız, izleyicilerimiz ve değerli üyelerimize teşekkür ediyor ve gelecek sene herhangi bir aksaklık yaşamadan, yüz yüze bir şekilde 2. Malzeme Günleri etkinliğimizi yapmayı, sizlerle tekrar buluşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Etkinliğimizi kaçırdıysanız ya da tekrar izlemek isterseniz aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

1.Gün https://www.youtube.com/watch?v=07UQluubPgk

2.Gün https://www.youtube.com/watch?v=wuhiwgRlPW0

Araç çubuğuna atla