17 May, 2024

Kariyerine yön vermek isteyenlerin buluşma noktası CareerCon4 ile ilgiyi üzerine çekmeyi başardı.

19-20 Ekim 2020 tarihlerindebu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz CareerCon etkinliğinde girişimcilik ekosisteminden ve kurumsal şirketlerden yöneticiler GTÜ’lülerle buluşarak girişimcilik ve iş dünyası hakkında toplamda 7 oturumda çeşitli sunumlar verip kendi kariyer yolculukları ve tecrübelerini GTÜ öğrencileriyle paylaştılar.

Bu sene de büyük ilgiyle karşılanılan CareerCon4’un konuları Pandemi sürecinde e-ticaret,dünyada teknoloji ticarileştirme,Türkiye VR oyun,Gerilla Pazarlama,Kurumsal Girşimcilik,Pandemi sonrası pazarlama gibi kavramlardı.

İlk günün ilk oturumda ARCHE Robotics Founder Koray Aydoğdu Amerika,Asya ve Avrupa Arasında Teknoloji Ticarileştirmede Temel farklar adlı sunumda değişen dünyayı ve bu değişimlerin bölgelere göre nasıl farklılık gösterdiğinden devamında ise kendi kariyer yolculuğu,girişimciliği ve tecrübelerinden bahsetti.

Sonrasında 2. oturum TÜPRAŞ İnovasyon Müdürü Funda Çetin’in Kurumsal Girişimcilik Nedir? adlı sunumuyla devam etti. Bu oturumda girişimciliğin sadece kişilere değil kurumlara da açık bir alan olduğu ifade edilirken sürecin nasıl işlediğinden ve kararların nasıl alındığından bahsedildi. Devamında kendi kariyer yolculuğu ve iş hayatından bahsederken oturumun sonunda GTÜ’lü öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Günün 3. oturumunda innoCentrum Co-Founder Dr.Bülent Gümüş Girişimci olunmalı mı? Ne zaman ve Nasıl? adlı sunumuyla öğrencilerle buluşurken soruları cevaplandırarak bu alana meraklı öğrencilere fayda sağladı. Girişimcilik hakkında önemli noktalara değinilirken bu konuda bilgi ve tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.

Ve ilk günün 4. ve son oturumunda ROG Studios Co-Founder Taylan Hersek Türkiyede VR Şirketi Kurmak adlı sunumuyla hem girişimcilikten hem de oyun dünyasından bahsederken işin teknik kısmıyla ilgili de bilgiler vererek kendi bilgi ve tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.

2. günün ilk oturumunda Yves Rocher Pazarlama Direktörü Pandemi Sonrası Pazarlama Trendleri adlı sunumuyla pandeminin sektöre etkisini,ne gibi değişimler olabildiğini ve pazarlama hakkında önemli bilgiler verirken,kendi bilgi ve tecrübelerini aktardı.

2. Oturumunda E-Ticaret Profesyoneli Erkin Erol 2. Pandemi Sürecinde E-Ticarete Başlamak adlı sunumuyla e-ticarete başlamak isteyenlere rehberlik ederken bir yandan da pandemi sürecinin e-ticarete olan etkileri hakkında konuşup kariyerindeki bilgi ve tecrübelerini aktararak oturumu tamamladı.

2. Günün son oturumunda BenzinLitre Founder Görkem Ünel Sıfır Bütçe İle Gerilla Pazarlama,Sıfır Fikirden Milyar Dolarlık Gelir Modeline adlı sunumuyla pazarlama modellerine değinirken girişimcilik alanında kendi kariyerden başlayıp sürecin işleyişi ve varış noktasına dokunarak öğrenciler için ilham verici bir konuşmayla oturumu tamamladı.

Etkinliği kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler: 1. Gün: https://youtu.be/zlL8tO53Ibc
2.Gün: https://youtu.be/gKmIcPV3WUM

Araç çubuğuna atla