16 April, 2024

Yapay zeka alanında profesyonelleri Matematik Komitesi olarak düzenlediğimiz “DeepCon’20” etkinliğimizde ağırladık.
27 ekim 2020 tarihinde ieeegtu.com web sitemizde bu yıl ilkini düzenlediğimiz DeepCon’20 etkinliğinde önde gelen şirketlerden alanında uzman veri bilimci ve yapay zeka araştırmacıları bizlerle konferansımızda buluştu. Ticaret, Finans ve Otomotiv alanlarında Yapay Zeka, Veri Bilimi, Makine öğrenmesi, Derin Öğrenme gibi daha birçok konunun konuşulduğu konferansımız 150+ kişinin katılımıyla tam olarak 6 oturumdan oluştu.

YAPAY ZEKA SEKTÖRÜNDE ÖNDE GELEN ŞİRKETLER VE PROFESYONELLER
İlk oturumumuzda Arçelik Global şirketinden Group Manager, Data & AI Pınar Köse KULACZ Yapay Zeka teknolojileri, bu alanın geleceği, Arçelik Global’de Yapay Zeka ve verinin kullanılması gibi konulara değindiği sunumunu bizlere aktardı.

Daha sonrasında IBM şirketinden Data & Solution Architect Umut Şatır GÜRBÜZ, “Preparing to Exist in the Age of Artifical Intelligence”adlı sunumuyla veri bilimi, yapay zeka alanında deneyimlerinden ve bu alanın geleceğinden bahsetti.
Devamında da Lc Waikiki şirketinde Head of Data ve Data Coordinator Uğur Kaplan sunumuyla beraber oturumunda bizlere teorik olarak analitik alanında veri bilimi, makine öğrenmesi, yapay zeka gibi konuları da içine katarak bizlere kısa bir eğitim sunmuş oldu.

Dördüncü oturuma geldiğimizde Ford Otosan şirketinden AI Researcher Uğur Üresin 2020’de Otomotiv Endüstrisinde Yapay Zeka Uygulamaları hakkında bizlere bilgilerini aktardı.

Konferans sonuna doğru yaklaştığımızda Koç Finans’tan Data Architecture & BI Manager Oktay Güngör, 5. Oturumda yer aldı. Koç Finans şirketi ve şirketin yapay zeka uygulamalarından bahsederken, aynı zamanda Finans sektöründe dijitalleşme ve yapay zekanın geleceğine de değindi.

Son oturuma geldiğimizde Turkcell şirketinden Manager, AI & Data Analytics Caner Çanak biz katılımcılarla bir araya geldi. Turkcell’in dijitalleşme alanında yapay zeka uygulamalarından ve gelecek uygulamalardan bahsetti.
Etkinliği kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler:https://youtu.be/jqATRXhb1Ks

Araç çubuğuna atla