24 September, 2023

Teknolojinin kalbi 7.kez “ComDay” için attı.

IEEE Gebze Teknik Üniversitesi Öğrenci Topluluğu Communications Society komitesi olarak bu yıl yedincisini düzenlediğimiz ComDay7 etkinliğimizi 22 Ekim 2020 tarihinde gerçekleştik. Bu sene bir ilke imza atarak ComDay7 i online olarak gerçekleştirdik. Online olarak gerçekleşen etkinliğimizde geleceği şekillendirmede öncü olan firma temsilcilerinden üst düzey yöneticilerinin yanında proje mühendisleri tarafından yürütülen projelerin teknik destek kısımları ve stajyer olanakları gibi işe alımlarda dikkat edilen hususlardan bahsettik.

Merak ve ilgi duyan herkesin katılabilmesine imkan tanıyan online etkinliğimizde 1400+ izleyiciye erişmenin mutluluğu içerisinde 5G nin hayatımızda nasıl bir konuma yerleşeceğinden engin bilgiler yer aldı.

İlk oturumumuzda ASELSAN Leader Engineer Hülya Dayıoğlu : Ülkemizin önemli savunma sanayisi hakkında bilgilendirirken haberleşmenin temelleri hakkında da sohbet gerçekleştirdik.

Hemen ardından VODAFONE Teknoloji Proje Yöneticisi Kıdemli Müdürü Sena Vuruşkaner ile birlikte Employer Branding Senior Specialist Şükriye Dal bizlerle bir araya geldi ve aktardıkları bilgilerin üstüne interaktif bir şekilde izleyici sorularına da cevap verdiler.

Günün ilk kısmındaki son oturumda ERİCSSON Lead Solution Architest 5G&Core Network Cemal Duman okulumuzdan mezun olduktan sonra Avrupaya kadar uzanan başarılı kariyerinden ve internetin geniş alanlarından bahsetti.

Dolu dolu bu günde savunma sanayisinin devlerinden olan Havelsan adına 5G Software Engineer Ömer Çel tecrübelerinden, şirketin yapmış olduğu hala da devam eden projelerden bahsederek Türkiye ve 5G yi birleştirdi.

Gün sonuna yaklaşırken Gümüş Sponsorumuz olan HUAWEI adına 5G Solution Designer Ödül Kıvrak bizlerle şirketin hedefleri doğrultusunda önümüzü aydınlatacak olan 5G Nedir? Neler Yapabilir? Gibi sorulara cevap niteliğinde tatlı bir sohbet gerçekleştirdik.

Güçlü bir kapanış olarak da TURKCELL Head of IoT Business Gökhan Özyiğitoğlu bizleri yalnız bırakmadı. 5G, IoT gibi konular üzerinden “Teknolojinin Geleceğe Dönüşümü” adlı sunumunun ardından sonra oluşturdukları yeni platformlardan bahsetti.

Güzel bir günün ardından birbirinden güzel hediyelerimizle izleyicilerimiz arasında çekilişimizi gerçekleştirdik ve sahiplerini bulmasını sağladık.

Etkinliği kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler https://youtu.be/jUzkPAY-RFs ‘u ziyaret edebilirler.

Comday-7 istatistikler

Araç çubuğuna atla