15 May, 2024

9.BTG DÖNÜŞÜM ile TAMAMLANDI

HAVACILIK, İLAÇ, SAVUNMA SANAYİ, DİJİTAL DÖNÜŞÜM

Üçüncü günün ilk oturumunda Aselsan Kurumsal Yönetim Genel Müdür Yardımcı Prof. Dr. Hakan Karataş insan neden değişir neden değişmek istemez, hayattaki gözlem yapmanın önemi, uyum sağlamanın hayattaki yeri, kurumların stratejik ve operasyonel tavırları üzerine konuşma gerçekleştirdi.

Günün ikinci oturumunda Eczacıbaşı CIO’su Gürkan Papila konuşmasında dönüşümün en önemli noktasının veriden değer yaratmak olduğunu, yeni iş modellerini denemenin dönüşümün önemli etkilerinden olduğunu vurguladı.

 

Günün üçüncü oturumunda Alp Havacılık Bilgi Teknolojileri Direktörü Atilla Ünver firmaları hakkında bilgiler verirken , f35 projesinde ürettikleri parçalardan, dijital altyapılarının nasıl ve nelerden oluştuğu ve Forecast Yükleme platformundan bahsederek konuşmasına devam etti.

Günün dördüncü oturumunda Novartis Emekli Türkiye Başkanı Altan Demirdere değişimin dönüşüm ile bağlantılı olduğunu, iş dünyasındaki liderliğin önemi ve durumsal liderlikteki performanslardan bahsetti.

 

Günün ve etkinliğin son oturumu IEEE GTÜ’nün kurucu başkanı Erdem Eraydın moderatörlüğünde GTÜ Vakfı Paneli vakıf Divan Kurulu Başkanı Yunus Çiftçi ve Divan Kurulu üyesi Prof. Dr. Hakan Karataş eşliğinde başladı. Vakıf’ın kuruluş sürecinden daha sonrasında toplanan bağışlardan ve verilen burslardan bahsederken Ustalar İle Söyleyişi gibi etkinliklerden bunların yanı sıra planlama sürecinde olan seminerlerden, ortak akıl çalıştayları gibi projeler hakkında da bilgilendirmeler yapıldı.

 

9.Bilim ve Teknoloji Günleri birbirinden güzel çekilişleriyle birlikte son buldu.

 

Haziran 2021’den beri etkinlik için hazırlık yapmış olup ; 21 konuk, 29 sponsor, 20 fuaye alanı destekçisi 100 kişilik çalışan ekibi ile 3000’den fazla kişiyi ağırladık ve Kocaeli’de ki otobüslerde de afişlerimizi sergileyip, bölgenin en ses getiren etkinliğini Iphone 13 , ipad 9.nesil ve diğer çekilişlerle birlikte yapmayı başardık.

 

 

Share
Araç çubuğuna atla