15 May, 2024

Bu Gurur Hepimizin!

IEEE Gebze Teknik Üniversitesi Öğrenci Topluluğu olarak Trabzon’da yaşayan 7 yaşındaki Bahri Cihan kardeşimize 3 boyutlu yazıcıyla bir mekanik kol yaptığımızın haberini duyurmaktan onur ve mutluluk duyuyoruz.

Robotel  uzvu olmayan çocuklara onların eline uygun olarak tasarım adaptasyonu yapılan tasarımın 3 boyutlu yazıcılarla basılıp çocukların kullanımına sunulması amacıyla yapılan bir projedir. Üretilen roboteller kavrama hareketini sağlayan mekanik ellerdir ama sadece kavrama hareketi bile  bir çocuğun hayatında  bisiklete binmek, top tutmak gibi büyük değişimlere neden olabilmektedir. Bu noktada Bahri Cihan’ın bunları ve daha fazlasını yapabilme sevincinine ortak olmak bizler için paha biçilemez bir deneyimdi. Ayrıca yapım sürecinde Bahri Cihan ve ailesine gösterdikleri sabır ve anlayış için teşekkür ederiz.

Bu yolculukta bizi yalnız bırakmayıp yardımcı olan Gebze ve Çayırova Trabzonlular Derneğine en içten dileklerimizle teşekkür ederiz.Bir sonraki kardeşimize robotel yapmak için sabırsızlanıyoruz.

Araç çubuğuna atla