15 May, 2024

9.BTG DÖNÜŞÜM ile Devam Ediyor!

FİNANS, PAZARLAMA, GIDA ve TEKNOLOJİDE DÖNÜŞÜM KONUŞULDU! 

 

İkinci gün ilk oturumda Türkiye Finans CIO’su Mustafa Bezeklioğlu katılımcılara finans sektöründeki dijital dönüşümden detaylı bilgilendirmelerde bulundu.

İkinci oturumda ETİ İcra Kurulu Başkanı Hakan Polatoğu gerçeklik ve sanallık arasında geçen hibrit yaşamdan, iklim değişikliğine bağlı olan kıtlıklardan ve kariyerine yeni başlıycak gençler için şirketleri bünyesinde kendilerine nasıl yer bulacakları konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

Üçüncü oturumda Turboşaft Motorlar Güç Türbini Müdürü Mustafa Tuksal firmalarının dünyadaki her iki uçaktan birinde ürünleri olduğundan, yeni nesil motor programı Genx’ten, atak helikopterinin motorunu üretmelerie kadar bir çok konu hakkında bilgi vermesinin yanında havacılık okulu proje programından ve aday mühendis çalışması hakkında da öğrencilere bilgiler verdi.

Dördüncü oturumda Türknet CPO’SU Ersin Özdemir Amazon’un kitap, Netflix’in CD satarak  piyasaya girmesi ve sonrada geldikleri aşama gibi teknolojik dönüşümler hakkında ve internet servisine ulaşımdaki blokların inşa edilmesi hakında konuştu.

Beşinci oturumda Koçfinans Genel Müdürü Y. Pınar Kitapçı finans sektörüdeki tek Ar-Ge merkezi olmaları, Fintech çalışmaları, veri analitiği ve yapay zekanın verilen kararlarda nasıl etkili olduğu hakkında bilgiler verirken çesitli staj ve kariyer programları ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Altıncı oturumda Yemek Sepeti CSO’su Sertaç Şener firmalarının bünyesinde bulunan Yemek Sepeti Banabi, Mahalle gibi uygulamaların şirket içerisindeki çalışma ortamından bahsederken  Kadıköy Caddebostanda denemeleri yapılan Yebo teslimat rabotu hakkında bilgi verdi ve öğrencilerin çeşitli sorularınada cevapladı.

Yedinci oturumda NTT DATA Ortadoğu Afrika Türkiye Genel Müdür Yardımcısı oyunlaştırma teorisinden, reklamları hangi kitlenin ne kadar izlediği hakkında elde olan verilerin değerlendirilme sürecinden, eskiden radyoda çalan bir şarkıya erişim süreci günler alırken hatta her insana ulaşması yıılar alırken günümüzde dakikalara inmesi ve bunun oluşumundaki dönüşüm hakkında konuşmasını gerçekleştirdi.

Sekizinci oturumda Logo Yazılım CMO’su Begüm Arştürk Logo’nun şirket yapısından, firmalara sadece yazılım pazarlamadıklarını aynı zamanda güncel yazılımlar sayesinde bir kültür ve yeni müşteri kazandırdıklarından, neden dünyada 5.0 pazarlamaya ihtiyaç olduğundan, rekaber kavramından, pazarlamada aslında olmayanı da göstermesi gerektiğinden bahsetti.

 

 

 

 

Araç çubuğuna atla