15 April, 2024

9.BTG “DÖNÜŞÜM” diyerek Başladı!

 

10-11-12 Mayıs 2022 tarihlerinde hibrit olarak gerçekleşen bölgenin en prestijli, en kapsamlı, en büyük öğrenci etkinliği 9. Bilim ve Teknoloji Günleri (BTG), 21 konuk, 29 sponsor, 100 kişilik çalışan ekip ile gerçekleştirdik.

İlk gün açılış konuşmalarını GTÜ Rektörü Prof. Dr. M. Hasan Aslan, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Gebze Kaymakamı Muammer Güler tarafından gerçekleştirildi.

Otomativ sektöründe DÖNÜŞÜM KONUŞULDU! 

Birinci oturumda  Renault Maisis CEO’su Dr. Berk Çağdaş zorluklara boyun eğmeyip kariyer basamaklarını nasıl tırmandığından bahsederken öğrencilere edindiği tecrübeleri de aktardı.

İkinci oturumda Türkiye İş Bankası Veri Yönetimi Müdürü Ümit Bilik kariyerlerine başlayacak öğrencilere bünyelerindeki kariyer fırsatları için asıl önemli noktanının pozisyona tamamen hakim olmak değil de pozisyon için adayın hevesinin daha önemli olduğunu vurguladı.

SİGORTACILIKTA YAPAY ZEKANIN İZLERİ 

Üçüncü oturumda AXA Sigorta Hasar Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi Eray Kangal şirketleri bünyesindeki global ve Türkiye bölgesindeki yapılanmaları hakkında konuşmasını gerçekleştirirken yapay zeka uygulamalarından bahsederek dönüşüme nasıl ayak uydurduklarından bahsetti.

Dördüncü oturumda Hepsiburada Chief People & Culture Officer Esra Beyzadeoğlu walkmandan başlayan müzik serüveninin MP3 vb. ve son olarak telefon üzerinden spotify, fizy, youtube müzik gibi aplikasyonlara yönelme sürecinin aslında dijitalleşen dünyadaki dönüşümün ana göstergesi olduğundan bahsederken Hepsiburada içerisindeki yapılanma ve kendi departmanındaki işleyiş hakkında bilgilendirmeler yaparak konuşmasını gerçekleştirdi.

 

Beşinci oturumda Sigortam.net CTO’su Ferit Büyükkeçeçi veri madenciliğinin ortaya çıkışı ile beraber iş dünyasında iş zekası ve iş analitiğinin önemi arttığı hakkında konuşurken elektronik endüstrisindeki ucuzlama ile daha çok veri üretebilme, bu veriyi üretecek çipleri daha çok koyabilme ile birlikte maliyetlerin düşmesi yaygınlaşmayı getirdiğinden iş dünyasında büyük dönüşüme sebep olduğundan bahsetti.

 

Altıncı oturumda LC Wakiki E–Ticaret Genel Müdürü Ömer Barbaros Yiş “İnanmak, Başlamak, Başarmak” dedi ve geleneksel yaşamdan internet çağına geçiş sürecinde gündelik hayatımızın en önemli noktası haline gelen E-Ticaret aplikasyonları kullanımı ve bununla birlikte iş dünysında ki dönüşüm hakkında da bilgilendirmeler yaptı.

 

 

 

Araç çubuğuna atla