16 April, 2024

IEEE Gebze Teknik Üniversitesi External Relations Komitesi olarak  14 Ocak – 16 Mart tarihleri arasında 15 kişilik A ve B seviyeleri olarak toplamda 30 kişilik katılımcıyla Speaking Club etkinliğimizi gerçekleştirdik. 

Öncelikli olarak İngilizce dil gelişimini amaçlayan Speaking Club etkinliğimiz bir Türk ve bir yabancı hocamızın koordinatörlüğünde ilerlettik. Her hafta cuma günleri hocalarımızın müsaitliğine göre belirlenen toplantı saatlerinde konuşma yoğunluklu derslerimiz kamera ve aktif katılımla Microsoft Teams üzerinden gerçekleştirdik.  

Birçok yönden gelişmemizi sağlayan etkinliğimiz  dinleme, anlama, konuşma becerilerinin yanında konuşurken yapılan en büyük hatalardan biri olan çekingen davranma ve Türkçe düşünme gibi zayıf yönlerimizi rahat ve samimi ortamda düzeltebilmemizi sağladı. Ders içinde yapılan diyalogların getirisi olarak kişisel gelişim ve kariyer gibi konular hakkında yaralı bilgiler edindik. Çevrimiçi  Speaking Club dersleri eğlenceli ve eğitici bir şekilde pandemi döneminde en aza inen sosyal hayatımıza 1 saatlik süreçte keyif kattı. 

Başvuru döneminde büyük ilgi gören etkinliğimiz hocalarımızla anlaşmamız doğrultusunda 16 Mart Salı günü sona erdi. 

Araç çubuğuna atla