24 September, 2023

MOBILETECH’21

Bilişim teknolojileri alanında yetkin konukları ağırladığımız MobileTech’21 etkinliğimizi IEEE GTÜ Computer Society (CS) olarak 24 Aralık 2021 tarihinde düzenledik.

MobileTech’21 etkinliğinde önde gelen şirketlerden yazılımcı ve siber güvenlik araştırmacıları bizlerle konferansımızda buluştu. Yapay zeka, derin öğrenme, makine öğrenmesi, siber güvenlik ve kontrolleri, veri tabanı/bilimi gibi birçok konunun konuşulduğu konferansımız yüz yüze ve online platformdan katılımcıların katkısıyla 6 oturumdan oluştu.

SİBER GÜVENLİK VE YAZILIM SEKTÖRÜNDEN DEĞERLİ KONUKLARIMIZIN SERÜVENLERİ

İlk oturumumuzda CyberPath şirketinden Besim ALTINOK “Siber Kariyer Yolculuğu” konulu ve başlıklı sunumuyla dinleyenlerin dikkatini çekti. Sunumunu canlı bağlantıyla gerçekleştiren değerli konuğumuz aktarımını samimiyetle yaptı.

Daha sonrasında Gökay PEKŞEN ” Kariyer Nasıl Yapılmaz Ve İş Dünyasının   Dinamitleri” başlıklı sunumuyla sohbet havasında bir konuşma yaparak hem eğlendirdi hem de öğretici bilgiler paylaştı.

Devamında Trendyol şirketinden Sayın Kürşat Oğuz AKINCI “Application Security Process” konusundan ayrıntılı olarak hazırladığı sunumuyla bahsetti. Değerli konuğumuz kalan süresinde soruları cevaplamaya özen gösterdi.

Dördüncü oturuma geldiğimizde GramGames şirketinden Sayın Mustafa Pamir ÜNSAL konuğumuz oldu. “Oyunlarda Altyapı Geliştirme” konusu üzerinde ayrıntıyla duran konuğumuz hem bilgilerini hem de deneyimlerini paylaştı.

Etkinliğin sonlarına yaklaşırken Kariyer.net şirketinden Ahmet Atakan Savaş 5. Oturumda yer aldı. Her Alanda Yazılım Geliştirme Sürecinden bahseden değerli konuğumuz internet dünyasının bilinmeyen birçok detayını bizlerle paylaştı. Metaverse dahil birçok güncel ilgi çekici konulardan bahseden konuğumuz Atakan Bey güler yüzüyle ve öğrencilere olan samimiyetiyle etkinliğimizi daha çok canlandırdı.

Son oturuma geldiğimizde online olarak canlı bağlantı gerçekleştirdiğimiz Amazon şirketinden Cem Mutlu “Sürdürülebilir Yazılım Geliştirme” başlıklı sunumuyla etkinliğimize değer kattı. Bilgi ve deneyimlerini net bir şekilde paylaşan konuğumuz deyim yerindeyse dinleyicilere kısa bir eğitim fırsatı sundu.

Son olarak teşekkür belgeleri ve hatıra fotoğraf çekimleriyle konuklarımızın hepsine güzel bir anı bırakmak istedik.

ÇEKİLİŞ ETKİNLİĞE RENK KATTI

Oturumlar tamamlandıktan sonra gerçekleştirdiğimiz çekilişlere katılım sağlayanlar arasından rastgele çekim yapıldı ve çekiliş ödülleri sahiplerine gitti. Katılımcılarımız ve daha birçok kişiden olumlu geri bildirim alarak tamamladığımız MobileTech’21 ile IEEE geleneksel büyük etkinliklerimiz kategorisine bir yenisini daha eklemiş bulunduk. Youtube üzerinden de canlı yayınını yaptığımız etkinliğimiz her an takip edilebilme özelliğini taşıyor. Etkinliğimize yüz yüze katılma fırsatını kaçıranlar hiç üzülmesin! YouTube kanalımızdan etkinliğe dair yayını istediğiniz an izleyebilirsiniz!

Araç çubuğuna atla