17 April, 2024

GİRİŞİMCİLİK ve İNOVASYON-101

  IEEE GTÜ Girişimcilik Komitesi olarak 19 Aralık 2020 tarihinde Girişimcilik ve İnovasyon hakkında bir eğitim düzenledik. Kendi inovasyon ajansı olan ve pek çok markaya danışmanlık yapan, ‘’İnovasyon Şifreleri’’ kitabının yazarı olan Ferhat Demir’in hazırladığı ve sunduğu Girişimcilik ve İnovasyon-101 eğitimi yaklaşık 4 saat sürdü ve eğitime 120’den fazla kişi katıldı.  

      Programın ilk bölümünde Ferhat Bey bize inovasyon nedir, ne değildir, neden önemlidir gibi soruların cevaplarını verdi. Birinci bölümün sonunda katılımcıların dikkatini ölçen ve bakış açısının önemini gösteren bi soru soruldu. İkinci bölümde stratejik düşünmenin ne olduğu ,neden önemli olduğu ve inovasyon stratejileri anlatıldı. Üçüncü bölümde ise metodoloji ve araçlar konusuna giriş yapıldı. Start Up’ların neden başarısız olduğnkonuğumuzla birlikte derinlemesine inceledik. Başarısız olmalarının temel nedenlerini gördükten sonra nerelere dikkat etmemiz gerektiği konuşuldu. 

İnovasyon konusunda genel olarak müşterilerin nelerle ilgilendiği, nelere dikkat ettiği, nasıl ihtiyaçları olduğunu öğrendikEğitim Ferhat Bey’in gelen soruları cevaplamasıyla sona erdi. 

girişimcilik

Araç çubuğuna atla