8 July, 2024

Finans Zirvesi’22

İEEE GTÜ Öğrenci Topluluğu Matematik Komitesi olarak dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz Finans Zirvesi etkinliğimizi yoğun ilgiyle tamamladık! Finans alanında yapılan teknolojiler, finansta kariyer, dijital para ve çok daha fazlasıyla bu konuları anlatan konuklarımızla birlikte muhteşem bir etkinlik tamamladık.

Bu işin ehli olan değerli konuklarımızı biz araştırmacı öğrencileri bilgilendirmek ve soru işaretlerini gidermek maksadıyla okulumuzun Sürekli Eğitim Merkezi(SEM) konferans salonunda 7 Kasım tarihinde ağırladık.

Etkinliğin detaylarına ve konuklarımıza gelecek olursak; her biri 45 dakikalık oturum ve 15 dakikalık aralar olmak üzere 193 katılımcıyla 10.00’da başlayan etkinliğimizi çekilişlerimizle beraber 15.45’de sonlandırdık.

Etkinliğimizin ilk oturumunda Nakit Yönetim Müdürü Can Duygu bizlerleydi. “Finans Süreçlerinin Geleceği’’ adlı sunumunu yaptı ve finansta önümüzdeki dönemlerde beklenenlerden bahsedip soruları cevapladı.

2. oturumunda Bütçe, Yönetim Bilgi Sistemleri ve Kurumsal Performans Müdürü İsmail Dokur “Krizler Dünyasında Finans Yönetimi” adlı sunumu yaptı, bir matematik mühendisi olarak finans sektöründe kariyeri ve finansta planlama hakkında bilgiler vererek katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.

3. oturumumuz Regional Plant and Project Controlling Senior Manager Koray Gerçeker ile başladı. “Financial Controlling” başlığı adı altında sunumunu yaptı, BSH şirketinden, ev aletlerinden bahsetti, staj konularından ve şirketin pozisyonların bahsederek, finansta nasıl bir yol çizdiğini anlattı.

4. Oturumumuz  CFO – Turkey, North Africa Evren Fırat Doğan ilk olarak kendini tanıtırak “Finans Kariyer Yolculuğu / İlk adımlar” adlı sunum başlığıyla birlikte finansın temllerinden, bu alanda yeni olan birinin neler yapabileceğinden ve nelerler karşılaşabileceğinden bahsetti ve gelen soruları yanıtladı.

5. oturumumuz olan, günün son ve online gerçekleşen oturumumuzda General Manager Özgür Kaynar ile başladı. “Finans Sektöründe Büyük Veri ve Analitik” hakkındaki sunumunu anlattı. Analythinx şirketinden, şirketin yaptığı işlerden, kendi çalıştığı pozisyondan ve kariyerinden bahsederek sonrasında büyük veriyi finans alanında kullanımından bahsetti ve gelen soruları yanıtladı.

Birbirinden farklı çekiliş ürünlerimiz olan 1 Sinbo filtre kahve makinesi, 1 adet paslanmaz çelik termos, British centre, Truva atı eğitimleri çekilişi kazanan katılımcılarımıza verildi.

Molalarımızda ise kurabiye,çay gibi ikramlarımız oldu. Sponsorlarımıza bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyoruz.

Özveriyle çalışan ekibimize, değerli konuk ve katılımcılarımıza da teşekkür eder sizleri de bu ufukları açan bilgilendirici sonraki etkinliklerimize bekleriz!

Kaçıranlar veya tekrar izlemek isteyenler  Youtube IEEE GTÜ hesabına bakabilirsiniz.

 

Araç çubuğuna atla