9 July, 2024

EGGER GEZİSİ

Women in Engineering Komitesi olarak 8 Kasım Salı günü gerçekleştirdiğimiz Egger Fabrika gezimizde katılımcılar ile verimli vakit geçirdik. Fabrikanın genel işleyişi üretim aşaması hakkında sunumlar yapıldı ve sorularımıza cevap bulduğumuz bilgilendirici vakitler geçirdik. İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanı bizlere fabrika içerisinde dikkat edilmesi kurallardan bahsederek ve gerekli önlemleri alarak üretim kısmında gezimizi yaptık. Burada üretim aşaması ve geri dönüşüm hakkında bilgilendirme yapıldı. Makinelerin işleyişi ve titizlikle çalışılması dikkatimizi çekti. Alanının uzmanı kişiler hem saha da hem de sunum da bizlerle tecrübelerini paylaştı.

Endüstri mühendisliği, kimya mühendisliği, makine mühendisliği gibi birçok mühendislik için ne iş yapar sorularına yanıt bulabileceğimiz, kariyerimiz hakkında kafamızda bazı fikirlerin belirdiği bir gezi oldu. Egger şirketinin çevreye, doğaya ve çalışanlarına verdiği önem ve hassasiyetten bahsedildi.
Çalışma hayatında takım halinde ve koordine halinde çalışmanın önemi anlatıldı. Sadece iş hayatı değil sosyal hayatında önemsendiği çalışanların sosyal etkinliklere katılımlarının teşvik edildiği aynı zamanda genç yeteneklere fırsat tanındığını anlatılan sunumlarla fark ettik. Gezimizin sonunda hangi departmanlarda çalışabileceğimiz ve staj imkanlarından bahsedildi ve gezimiz sonlandı. Katılım sağlayan arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.
Share
Araç çubuğuna atla