17 May, 2024

WOMEN IN EVERYWHERE

29 Mart tarihinde ikincisi gerçekleşen Women In Everywhere etkinliğimiz büyük beğeni topladı. Alanında tecrübe sahibi olan ve birbirinden başarılı 5 kadın konuğun olduğu etkinliğimizde katılımcılarla bolca bilgi aktarımı ve eğlencenin olduğu saatler yaşadık. Öğle arasını da değerlendirmek için çalışan ekip güzel bir konser verdi. 

 Etkinliğin ilk oturumunda Hergele Mobility kurucu ortaklarından Lal Polater online olarak katılıp, bizlere kariyerinde edindiği tecrübeleri, kurucusu olduğu kuruluşun amacını ve üzerinde çalıştıkları scooterların işlevlerini anlatıp sorularımızı yanıtladı. 

Etkinliğin ikinci oturumunda Logo Grup Direktörü Nebahat Kesgin, kadının iş hayatındaki cinsiyet ayrımından, kendi yaşadığı deneyimlerinden ve Logo Grup’tan ve kurumda çalışan personellerin iş hayatında edindikleri kazanımlardan bahsetti.  

Etkinliğin üçüncü oturumda İmpo İmar kurucusu Müberra Oflaz katılımcılara şehir planlamanın Türkiye’deki konumundan, kariyerinde yükselirken ne tür yöntemler izlediğini ve kadın bir şehir plancısı olarak yaşadığı tecrübelerden bahsetti. 

Etkinliğin dördüncü oturumunda MÜKAD başkanı Züleyha Özcan online olarak katılıp, derneğin kuruluş hikayesinden, amacından, kadın bir mühendis olarak kendi döneminde uğradığı cinsiyetçi yaklaşımlardan ve bunlarla başa çıkıp kariyerinde nasıl yükseldiğinden bahsetti. 

Etkinliğin son oturumunda San Sebastian University Doktora öğrencisi Dilanaz Arısan Moleküler Biyoloji öğrencisi olarak yaşadığı tecrübeleri, Şili’ye gitme hikayesinden ve halen devam eden çalışmalarından bahsetti. 

Keyifli ve dolu dolu geçen etkinliğin sonunda gerçekleşen çekilişle katılımcılara Eastpak marka bir adet sırt çantası, bir adet Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklik, bir adet Lenovo TWS kulaklık, bir adet JBL Clip 3 hoparlör ve 3 kişiye 100 tl değerinde Trendyol hediye çeki verdik.

Araç çubuğuna atla