9 July, 2024
zirve

SOSYAL GİRİŞİMCİLİK ve GÖNÜLLÜLÜK ZİRVESİ

IEEE Gebze Teknik Üniversitesi Öğrenci Topluluğu Educational Activities komitesi olarak toplumdaki sorunlara çözüm üretmiş, bu çözümleri hayata geçirebilmiş olan sosyal girişimciler ve birçok sivil toplum kuruluşuyla, 1 Şubat 2021 tarihinde SOSYAL GİRİŞİMCİLİK VE GÖNÜLLÜLÜK ZİRVESİ’nde bir araya geldik.

Toplamda 5 oturumdan oluşan bu etkinliğimizde LÖSEV LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR VAKFI GENEL KOORDİNATÖR YARDIMCISI Füsun Emecan Özcan ,WAWALK&TWİN/ YGA GÖNÜLLÜLERİ Zülal Tannur, Atakan Nalbant ve Defne Türker, TEMA VAKFI KOCAELİ İL TEMSİLCİSİ Nermin Tol, TEMEL İHTİYAÇ DERNEĞİ KURUCUSU VE AFET PLATFORMU DÖNEM SÖZCÜSÜ H.Serhan Süzer ve SOSYAL GİRİŞİM MENTÖRÜ İsmail Hilmi Adıgüzel bizimle birlikleydi.

              lösev

İlk oturumumuzda Füsun Emecan Özen’den LÖSEV ve Lösemili çocuklar hakkında bilgiler edindik.

                                                                 yga

Daha sonra YGA Gönüllüleri Zülal Tannur, Atakan Nalbant ve Defne Türker bizlere YGA girişimlerinden WEWALK&TWİN projelerinden bahsetti.

                                                                tema

Üçüncü oturumumuzda da Nermin Hanım’dan TEMA Vakfının kuruluşunu, toprak ve yeşil örtü için nasıl bir yol izlendiğini, TEMA Vakfının öncülük ettiği kampanyaları dinledik.

                                                                tider

Dördüncü oturumumuzda da Serhan Süzer bizlere Temel İhtiyaç Derneğinin ve Afet Platformunun vizyonundan ve misyonundan bahsetti.

                                                                   zirve

Son oturumuzda İsmail Hilmi Adıgüzel’in bizlere sosyal girişimcilik, sosyal şirket kavramlarını açıklamasıyla bitti.

Oturumlar tamamlandıktan sonra online olarak gerçekleştirdiğimiz çekilişlerimizi gerçekleştirdik.
Etkinliğimizi kaçıranlar https://www.youtube.com/watch?v=FsrVNsGe_y4 linkinden Youtube kanalımız üzerinden izleyebilirler.

#IEEEGTÜileEvdeKal
#SeninHayalinSeninGeleceğin

Araç çubuğuna atla