8 July, 2024

WOMEN IN EVERYWHERE

Okulumuz kulüplerinden IEEE GTÜ Women in Engineering Komitesi olarak 19.02.2021 tarihinde sektöründe başarı elde etmiş 5 değerli konuklarıyla kendi meslek hayatlarını,başarılarını,yaşadığı zorlukları ve tecrübelerini  aktardığı Women in Everywhere etkinliği ile bir araya geldiler.Birçok konunun konuşulduğu etkinlik 5 oturumda gerçekleşti. 

İlk oturumda Association of Polar Early Career Scientist Deniz Vural,kariyerinde yükselirken ne tür yöntemler izlediğini ve zorluklarla nasıl başa çıktığını anlatıp soruları yanıtladı. 

Daha sonrasında İstanbul Blockchain Women Kurucu Üye-Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Başak Burcu Yiğit,iş hayatında yardımcı olacağını düşündüğü önerilerde bulunup kendi başarı hikayesi ve Blockchain hakkında bilgi verdi.Devamında da Turseff Business Development Manger at Stantec Selen İnal kendi başarı hikayesini anlatıp enerji sektörüyle ilgili bilgi verdikten sonra soruları cevaplandırdı. 

Dördüncü oturuma gelindiğinde Founder of Gamze Method Gamze Alptekin ile bir araya geldiler .Gamze Alptekin kendisini anlatan sunumundan sonra girişimcilik ile ilgili bilgi verip üniversite hayatı boyunca yapılması gerekenlerle ilgili öneride bulunup soruları cevaplandırdı. 

Son oturuma gelindiğinde Human Resources Directör at Mediamarkt Seçil Namruk kendi kariyer hikayesini ve Mediamarkt’ın kadının iş gücüne katılma oranını arttırmak için yapılan etkinlikleri anlatan sunumdan sonra soruları cevaplandırdı.Etkinlik sonunda Foux Scrunchie sponsorluğunda 3 kişiye toka,Aqua di polo sponsorluğunda 10 kişiye saat ve parfüm,Yves Rocher sponsorluğunda 3 kişiye hediye seti verildi. 

Etkinliği kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler: 

Araç çubuğuna atla