17 May, 2024

GREENERGY’21

IEEE Gebze Teknik Üniversitesi Öğrenci Topluluğu Power & Energy Society olarak daha yaşanılabilir bir dünyanın çevreci çözümlerle sağlanabilmesi için farkındalığı arttırmak ve enerji sektörünü daha yakından tanımak amacıyla; alanının uzmanlarıyla Solar Enerji, Rüzgar Enerjisi, Enerji Altyapısı ve Enerjide Dijitalleşme gibi konuları konuştuğumuz GREENERGY’21 etkinliğini 30 Nisan 2021 tarihinde gerçekleştirdik.

4 oturum halinde gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde ABB Enerji Dijital Satış Lideri Mehmet Karakaya, Zorlu Enerji Yurt Dışı Yatırımlar ve İş Geliştirme Yönetici Hasan Suphi Altan, Rüzgar ve Güneş Kıdemli Mühendisi Dolunay Güçlüer Küpeli ve Aircar CSO’su Gül Çömez bizlerle birlikteydi.

İlk oturumumuzda Mehmet Karakaya’dan enerjide dijitalleşme ve dijital dönüşüm trendleri hakkında bilgiler edindik.

İkinci oturumumuzda Hasan Suphi Altan bizlere geçmişten günümüze solar enerjiyi anlattı.

Sonrasında Windbaba’yla Windbaba’nin eğitimleri hakkında bir fuaye gerçekleştirdik.

Üçüncü oturumumuzda Dolunay Güçlüer Küpeli ’den Türkiye’de rüzgar enerjisi ve geleceği hakkında bilgiler edindik ve sorularımıza yanıtlar bulduk.

Dördüncü oturumumuzda Gül Çömez bizlere uçan arabaların geçmişinden, gelecekte bizi nelerin beklediği ve Aircar hakkında bilgiler verdi ve sorularımızı yanıtlamasıyla da oturumlarımızı sonlandırdık.

Son olarak da online olarak yaptığımız çekilişle hediyelerimizi sahiplerine kavuşturduk.

Etkinliğimizi kaçıranlar  https://www.youtube.com/watch?v=db7HbyA-7Hg  linkinden Youtube kanalımız üzerinden izleyebilirler.

Araç çubuğuna atla