23 September, 2023

ÇORBADA TUZUN OLSUN PROJESİ

 

IEEE Gebze Teknik Üniversitesi Öğrenci Topluluğu olarak İstanbul genelinde evsizlik sorunu ve bu sorunun sebeplerine karşı köklü ve sürdürülebilir çözümler üretmek amacıyla yola çıkan Çorbada Tuzun Olsun Derneğini ziyaret ettik ve o günkü çalışmalarına ortak olduk ve evsiz insanlara yemek dağıtımı geçekleştirdik.

Bunu yaparken aynı zamanda iletişim kurmaya çok özen gösteriyoruz çünkü onları topluma geri kazandırmanın en iyi yolunun bu olduğunun farkındayız ve bu farkındalığı herkese kazandırmak için çorbada tuzum olsun diyerek yola çıkıyoruz.

Bunların yanında derneğimiz evsiz insanların giyim ve sağlık alanındaki ihtiyaçlarıyla da çok ilgililer. Basit fakat bir o kadar da etkili olan bu yöntemlerle yeni, kimsenin toplumun gerisinde kalmadığı bir toplum inşaa etmek istiyoruz ve gönüllü olan herkesi aramızda görmek isteriz.

 

Bize bu fırsatı sağlayan, kendini toplumdan soyutlamış insanlarla toplum arasında köprü kuran Çorbada Tuzun Olsun Derneğine teşekkürlerimizi sunuyor, en kısa zamanda tekrar yanlarında olabilmek için sabırsızlanıyoruz!

Share
Araç çubuğuna atla