14 July, 2024

BLENDER EĞİTİMİ

Her gün bir yenisi eklenen teknoloji okuryazarlık becerilerinde gelişmek ve ona ayak uydurmak için hangi uygulamalar daha popüler, değişen ihtiyaçları hangisi daha iyi karşılıyor diye araştırdık, düşündük, taşındık…

Araştırmalarımız sonucunda bu eğitimin Blender olduğuna karar verdik. Çizginize yeni boyutlar kazandırabileceğiniz, popüler sanal oyunlarının gerçeklik algısına nasıl yaklaştığını öğrenebileceğimiz eğitimimiz 19 Aralık 2021 tarihinde iki oturum olarak yapıldı. Oyun sektörü, 3D baskı, mimari projeler ve sanal gerçeklik gibi birçok alanda kullanılan Blender programının temellerini Blender eğitmeni Yusuf Berke Abanoz ile attık.

Teams üzerinden iki oturum olarak yapılan etkinliğimizde Blender eğitiminin kullanım yerleri hakkında katılımcılar bilgilendirildi. Verdiğimiz link üzerinden kurulumu kolayca yapılan programda katılımcılar görerek ve kendileri de uygulayarak programın ana hatlarını öğrenmiş oldu.

Program sonunda şekil oluşturma ve bu şekil üzerinden renklendirme, boyutlandırma ve daha birçok işlemi öğrendik. Bu ve bunun gibi başka etkinliklerde görüşmek dileğiyle. Bizleri takipte kalın.

Share
Araç çubuğuna atla