24 September, 2023

External Relations Society olarak AIESEC Kocaeli ile 6 Aralık Pazartesi günü “All About AIESEC” adlı etkinliğimizin ilk oturumunu çok yoğun bir ilgiyle gerçekleştirdik. Etkinliğimiz AIESEC Kocaeli Yönetim Kurulu’ndan Gönderen Taraflı Sosyal Sorumluluk Projeleri Koordinatörü Sevim Çandır ve Gönderen Taraflı Staj Projeleri Koordinatörü Emre Üner’in katılımcılarımıza AIESEC’i tanıttığı sunumlarıyla başladı.

Yurtdışında yürütülen proje türleri ve i̇çeriği, AIESEC’in sağladığı i̇mkanları, projeye hazırlık evresini(vize, pasaport, proje masrafları), staj ve sosyal sorumluluk projelerinin nasıl işlediğini, birinci ağızdan proje süreci deneyimlerini; projenin dünyaya, çevreye ve bireye katkıları ile kayıt, başvuru, mülakat ve kabul işlemlerini bizlere aktardıktan sonra kendi tecrübelerinden bahsedip katılımcılarımızın AIESEC hakkındaki sorularını yanıtladılar. 

Beklentilerimizin üzerinde olan bu yoğun katılımdan dolayı daha fazla kişinin de AIESEC çekilişi imkanından faydalanabilmesi için ileri bir tarihte online olarak bir etkinlik daha düzenleme kararı aldık. İleri bir tarihte gerçekleştireceğimiz ikinci oturumla birlikte yapacağımız çekilişte iki oturumdan en az birine katılan bir kişiye kendisini fark etme, yabancı dilini geliştirme ve dünyayı tanıma fırsatı sunan AIESEC ile yurt dışına çıkma fırsatı hediye edeceğiz.  

Araç çubuğuna atla