17 May, 2024

Adobe Illustrator Eğitimi

IEEE Gebze Teknik Üniversitesi Öğrenci Topluluğu Medya ve Tasarım Komitesi olarak 13-14 Şubat 2021 tarihinde 16.00 saatinde Adobe Illustrator Eğitimi’ni 40 kişilik bir ekiple Discord üzerinden gerçekleştirdik.

İki oturumdan oluşan bu eğitimimizde bize UX/UI Graphic Designer Batuhan Akgün eşlik etti. Eğitime Illustrator programının nerelerde kullanılacağı, kimler tarafından ne amaçla kullanıldığından ve program sayesinde neler yapılabileceğinden bahsederek başladık.

Etkinliğin 2. ve son gününde ise logo tasarlarken neler dikkat edilmesi gerektiğinden, fikir açısından yardımcı olarak sitelerden ve taslak alabileceğimiz siteleri öğrendik. Ardından Batuhan Akgün bize bazı tasarım yarışmalarından ve bu yarışmalara katılmanın önemlerinden bahsetti. Eğitime katılan bazı kulüp üyelerinin çalışmaları inceledik.

Eğitimimizde son olarak soru-cevap şeklinde gidilerek Batuhan Akgün’e sorular sorduk ve cevaplarımızı aldık. Herkesin kafasındaki soru işaretleri giderildi ve daha sonrasında Adobe Illustrator Eğitimi son buldu.

Share
Araç çubuğuna atla