16 May, 2024

Adli Bilimler

IEEE GTÜ Öğrenci Topluluğu Engineering in Medicine&BiologySociety (EMBS) olarak Adli Bilimler Konferansı

24 Aralık 2020 tarihinde gerçekleştirdik.

Topluluğumuzun en çok online katılımcıya ulaşan Adli Bilimler etkinliği sadece üniversitemizin öğrenci kitlesiyle kalmayıp birçok üniversite ve iş hayatındaki insanların dikkatini çekerek yaklaşık 7500+ katılımcıya ulaştı.

Etkinliğimiz her biri yaklaşık 50 dakika olan 6 oturum ile gerçekleşti. İlk oturum saat 12.00’de Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Halis Dokgöz’ün katılımıyla adli bilimlerin çok merak edilen konularından olan otopsinin 5N-1K soruları üzerinden anlatılmasıyla gerçekleştirildi.

13.00’te gerçekleştirdiğimiz ikinci oturumda ise Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Nezih Kök olay yeri araştırmalarının hukuk açısından incelenmesini sunum üzerinden anlattı. Saat 14.00’te başlayan 3. oturumda insan geliştirme çalışmaları ve hukuk konusuyla etkinliğimize katılan İstanbul Hukuk Bürosu’nda Ceza ve Tıp Avukatı Prof. Dr. Dr. h.c. Hakan Hakeri sunumunu gerçekleştirdi. 15.30’da 4. oturum konuşmacımız olarak katılan suç araştırmaları uzmanı Mesut Demirbilek geleceğin suçları ve suç araştırma yöntemleri konusundaki sunumunu paylaştı. 16.30’da başlayan 5. Oturumu ise psikanalitik açıdan suç ve şiddet konusu ile birlikte Prof. Dr. Gökhan Oral’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Etkinliğimizin son oturumu olan 6. oturum saat 17.20’de Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı / Adli Bilimler Bölümü ve Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sevil Atasoy’un hayalet şüpheliler konusunu sunum üzerinden anlatması ile gerçekleşti.

Oturumlarımız tamamlandıktan sonra Bad Bear sponsorluğunda gerçekleştirilen çekilişte 10 kişiye ₺50 değerinde hediye çekilişi verildi. Etkinliğe katılan her katılımcıya, kişiye özel, konuşmacılardan imzalı her oturum için ayrı sertifika gönderildi.

Etkinliğimizi kaçıranlar ise IEEE GTÜ YouTube kanalımızdan yayınımızı tekrar izleyebilirler. 

 

Araç çubuğuna atla