16 May, 2024

2. ROBOTİK VE OTOMASYON ZİRVESİ

IEEE Gebze Teknik Üniversitesi Öğrenci Topluluğu Robotik ve Otomasyon Komitesi olarak 20 Aralık tarihinde “Yeterince gelişmiş bir teknoloji sihirden farksızdır” mottosuyla üniversitemizde bulunan kongre salonunda 2. Robotik ve Otomasyon Zirvesini gerçekleştirdik.

Zirvemizde alanında uzman konuşmacılar, canlı olarak incelenebilecek robotların bulunduğu fuaye alanı, birbirinden eğlenceli fotoğraf alanları ve hologram şovları yapıldı. Gelen ziyaretçilerimizin robotları inceleyebilmesi, sektör hakkında detaylı bilgiler alması amaçlandı. Etkinliğimizde Japonya’dan üst düzey yöneticiler de ziyaret ederek konuşmaları dinleyerek fuaye alanımızı gezdiler.

. Etkinliğimize konuşmacı olarak katılan İlk oturumda FANUC Türkiye teknik destek sorumlusu Emre BEKLER bizlere Endüstri 4.0, yapay zekâ, fabrikalardaki robotlar ve gelecekte hayatımıza girebilecek robotlar hakkında konuştu.

  1. Oturumda Halıcı Group CEO’su Hüseyin HALICI toplum 5.0, endüstri 4.0’ın hayatımıza etkisi ve gelecekteki dünyamızda robotlar ve insanların ilişkisi hakkında bilgiler verdi.
  2. oturumumuzda Omron ürün mühendisi Tuba YAVUZ ve ürün pazarlama müdürü Cengiz TANRIVERDİ ise bizlere Omron ürünleri, robotların çalışma biçimleri, gelecekteki dünya hakkında bilgiler verdi.
  3. Oturumda Mitsubishi Elektrik ürün yönetimi ve pazarlama birim müdürü Can Tolga BİZEL Toplum 5.0’ın dünyaya etkisi, Mitsubishi’nin buradaki rolü, ülkemizde olacak etkileri hakkında düşüncelerini bizlerle paylaştı.
  4. Oturumumuzda Aselsan proje direktörü Yusuf Ziya KOTİL, Aselsan bünyesindeki SİHA ve İHA’lar, bunların çalışma biçimleri, ülkemiz bünyesinde bulunan SİHA ve İHA’ların kullanım alanları ve Aselsan olarak üzerinde çalışılan SİHA ve İHA’lar hakkında bilgiler verdi.
  5. ve son oturumumuzda HKTM sistem yöneticisi ve ENOSAD genç üyesi Ali KUTLU ise bizlere ENOSAD hakkında bilgiler ve endüstri 4.0’ın hayatımızda olacak yeri ve geleceğin dünyası hakkında bilgiler verdi.

Ayrıca fuaye alanında FANUC Türkiye, Mitsubishi Elektrik Türkiye, İFM, Lincoln Elektrik Türkiye, Halıcı Group, BMC Power ve ENOSAD gibi alanında güçlü şirketler robotlarını ziyaretçilerimizle buluşturdu.

Etkinliğimiz boyunca katılımcılarla ziyaretçilerimiz bol bol sohbet etme ve sorular sorma fırsatı buldu. Etkinlikte tablet, akıllı saat, bluetooth kulaklık ve geliştirme kitlerimizin çekilişlerini yaptık ve kazananlara ilettik.

Share
Araç çubuğuna atla